Yerli Teknoloji Devi Kripto Para Çıkarıyor! Kritik Ortaklıklar Var!

Kripto para dünyası hızla gelişirken Türkiye de buna ayak uydurmak için adımlar atıyor. Son bir gelişmede yerli teknoloji firması Reeder iştiraki Reeder Bilişim, token çıkaracağını duyurdu. Bunun yanında ortaklıklar dahil dahil kripto dünyası için başka önemli gelişmeler var.

Reeder, kripto dünyasına adım atıyor!

Reeder iştiraki Reeder Bilişim, “Reecoin” ismiyle bir token çıkarmak için hamle yaptı. Teknoloji şirketi, bu doğrultuda ICO (Initial Coin Offering/Dijital Varlık İlk Halka Arzı) yapma kararı aldı. Reeder, söz konusu tokenin ilk halka arzını Şubat ayı sonuna kadar yapmayı planlıyor. İhraca ilişkin White Paper’ı ise internet sitesine yayınladı. Bu bağlamda Şirket, KAP’a bir açıklama yaptı. Reeder Bilişim, açıklamada şu hususlardan bahsetti:

Şirketimiz, Blockchain teknolojisinde global ölçekte yaşanan gelişmeleri yakından takip etmektedir. Tüm dünya ile eş anlı olarak ülkemizde de söz konusu teknolojinin yaygınlaşmasına istinaden Blockchain teknolojilerinin, üretim ve satışını yapmakta olduğumuz ürünlerin pazarlama ve satış programlarında kullanılması amacıyla, Şirket’imizin iştiraki olan Reeder Bilişim Sanayi ve Ticaret AŞ tarafından “Reecoin” ismiyle ICO (Initial Coin Offering/ Dijital Varlık İlk Halka Arzı) yapma kararı alınmış ve bu amaçla Şirket’imizin iştiraki olan Reeder Bilişim Sanayi ve Ticaret AŞ ile Bitexen Teknoloji AŞ ve Exenpay Teknoloji AŞ arasında bugün (14.02.2024) tarihli sözleşme imzalanmıştır.

Moonbeam, kripto oyuncusu Animo ile ortaklık kurdu

Cross-chain uygulamalar geliştirmeye olanak tanıyan Moonbeam Network, Blockchain oyun geliştiricisi Animo Industries ile ortaklık kurdu. Böylece, kripto oyun dünyasında kendini kabul ettirmek amaçlıyor. Moonbeam Vakfı’nın ekosistem geliştirme başkanı Sicco Naets, konuya ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı:

Animo Industries ile ortaklığımız, Web3 oyunlarını daha geniş bir kitleye ulaştırma konusundaki ortak kararlılığımızın bir işaretidir. Bu işbirliği, oyunculara öncelik vererek ve web3’ün temel oyun mekaniğine anlamlı bir fayda katmasını sağlayarak, Blockchain oyunlarını geleneksel play-to-earn modelinin ve teknolojinin ötesine taşımaya yönelik daha geniş stratejimizin bir parçasıdır.

Klaytn ve Finschia birleşmesine yeşil ışık!

Layer-1 Blockchain Klaytn (KLAY) ve Finschia, iki ağı birleştirme tekliflerinin her iki kuruluşun yönetim üyeleri tarafından resmen onaylandığını duyurdu. Konuya ilişkin olarak, şu açıklamayı yaptılar:

Çabalarımız, 45’ten fazla şirket, 420 dApp ve hizmetin katılımıyla yönetişimi ve 250 milyondan fazla Asya cüzdan kullanıcısından oluşan bir kullanıcı tabanını kapsayan Asya’daki en büyük Web3 ekosistemini yaratmakla sonuçlanacak.

Lava, Magma adlı ödül puanları sunarak 15 milyon dolar topladı

Modüler Blockchain altyapısı geliştiricisi olan Lava Network, mainnet lansmanı öncesinde bir tohum finansman turu düzenledi. Bu turda 15 milyon dolar toplamayı başardı. Lava’nın açıklamasına göre tura, Jump Capital, Hashkey Capital ve Tribe Capital’in ortak liderlik etti. Ayrıca, tura North Island Ventures, Dispersion Capital, Alliance DAO, Node Capital, Finality Capital Partners ve diğerleri katıldı. Lava, Celestia, Cosmos, StarkWare, Filecoin ve diğer Blockchain ekosistemlerinden tanımlanamayan yöneticilerin de tura katıldığını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx