Ölen dilencinin evinden yaklaşık 400 bin dolar çıktı

Irak’ın başkenti Bağdat’ta geçirdiği rahatsızlık nedeniyle hastane kaldırılan yaşlı dilencinin yaşamını yitirmesinin ardından aslında milyoner olduğu ortaya çıktı.

Dilencinin yaşamını yitirmesinden sonra iki kardeşi, ablalarının kimliğini almak için gittikleri evde poşetlere konulmuş halde milyonlarca Irak dinarı ve altın buldu. Dilencinin kardeşleri, ablalarına ait paraları ve altınları arabaya yüklemeye çalışırken mahallenin muhtarı tarafından yakalanınca olay yerine polis çağrıldı. Polisler tarafından evde yapılan aramada, altınlarla birlikte 380 bin dolardan fazla para bulunması herkesi şoke etti. Polis, hayatını kaybeden kadının kardeşlerini gözaltına aldı.

“DİLENCİNİN KARDEŞLERİ PARALARI ARABAYA TAŞIRKEN GÖRÜLDÜ”

Dilencinin evindeki aramaya katılan polislerden Muhammed Salih Mehdi yaptığı açıklamada, “Müfreze subayı beni arayarak el-Kazımiye bölgesinde bir ölüm durumu ihbarında bulundu. Olay yerine intikal ettiğimizde ölen dilencinin kimliğini aramak için gelen bir kadın ile bir erkek bir evden para çıkarıyorlar. Olay yerine anında giden polis ekipleri, dilencinin çuvallar içinde sakladığı paraları arabaya taşıdıklarını gördü” dedi.

“ÇUVALLAR DOLUSU PARAYI ARABALARINA TAŞIYAN İKİ KİŞİ GÖRDÜK”

Polis Abdulcebbar Salih ise, “Bize kavga çıktığına dair bir ihbar geldi. Olay yerine gittiğimizde kavga yoktu ama bir evden çuvallar dolusu parayı arabalarına taşıyan iki kişi gördük. Hemen bu iki kişiyi gözaltına aldık. Hemen merkezi aradık ve orada kavga olmadığını ancak çuvallar dolusu büyük miktarda paranın iki kişi tarafından bir evden çıkarıldığını söyledik. Merkez bizden olay yerinde kalmamızı istedi ve orada bulunan bütün paraları teslim ettik” ifadelerini kullandı.

Kadının komşuları, dilenerek geçinen kadına çok yardım ettiklerini, kimsesiz olan kadına sürekli yemek verdiklerini anlattılar. Hayatını kaybeden kadının oğlunun polis olduğu iddia edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx