Kuaförlerin gizli formülü! Şampuanın içine 1 kaşık ekleyin, saçları yumuşacık yapıyor

Kullandığımız şampuanlar bazen saçlarımız için yeterli olmayabilir. Saçlarda oluşan kepeklenme, dökülme, sertleşme, yıpranma gibi sorunlar hem kullanılan ürünlerden hem de çeşitli vitamin eksikliklerinden kaynaklı olabilir.

Saçları eskisinden daha iyi hale getirmek için zeytinyağı kullanmayı deneyebilirsiniz. Saçlar için en doğal ve besleyici ilaçlardan zeytinyağı, köklerdeki bakterileri gidermede bile etkili rol oynar.

Saç yapınız daha mat bir görünüme ve sert bir biçime sahipse zeytinyağı kullanarak saçlarınıza etkili bir nemlendirici takviyesi uygulamış olursunuz. Aynı zamanda zeytinyağı kullanımı parlak bir görünüm katmada etkili bir çözüm olabilir.

Saçlar için düzenli olarak zeytinyağı kullanımı, kepek sorununu ortadan kaldırabilir. Az miktarda zeytinyağını şampuanınıza ekleyerek kullanabilirsiniz. Ya da saf bir şekilde sürüp durulayabilirsiniz.

Zeytinyağının içindeki E ve K vitaminleri besleyici özellikleri sayesinde saçları kökten uca onarmaya yardım eder. Saç köklerini besleyen bu yağ, saçları yumuşak bir yapıya dönüştürür.

Kökleri beslemesindeki en büyük etken ise içeriğindeki vitaminlerden kaynaklı. Antioksidan özellikler barındıran zeytinyağı saçları güçlendirir. Ancak saçlarınızı iyileştirmek için tercih edeceğiniz zeytinyağının en doğalı olup olmadığına dikkat edin.

Genellikle birçok kişi saçlarda oluşan kırıklardan muzdarip. Saçın tamamını beslemeye yarayan zeytinyağı kırık oluşumunu azaltırken diğer yandan var olan kırıkların onarılmasını sağlar.

Saçlarını hızlı bir şekilde uzatmak isteyenler birçok farklı yağ ve saç maskesini aynı anda kullanıyor. Ancak bunun için sadece zeytinyağı kullanmak bile yeterli. İçindeki omega yağları ve E vitamini saçların hızlı uzamasında oldukça etkili. Bunun için haftada 1 kez zeytinyağı maskesi yapabilirsiniz.

Zeytinyağının ince telli saç tiplerini kalınlaştırabildiğini biliyor muydunuz? Sönük ve ince görünen saçlardan şikayetçiyseniz çözümü zeytinyağında saklı. Saç köklerini besleyen ve dipleri nemlendiren zeytinyağı bir süre sonra gür saçlar elde etmenizi sağlar.

Düzenli zeytinyağı kullanımı saçların daha kolay şekil almasını sağlayabilir. Saçlara şekil vermek çoğu insanın saç yapısına göre değişiklik gösterir. Zeytinyağı kullandığınızda kırıklar önlenir, böylece saçlar daha kolay şekil almaya başlar.

Saç diplerinde oluşan kuruluk ve kaşıntıyı giderebilir. Sebum dengesini sağlayan zeytinyağı, saç derisini kökten uca arındırıyor ve besliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx