İsrail-Filistin savaşı son durum: 24 saatte katliam yaptılar, AB olağanüstü toplanıyor!

Son dakika haberi… Hamas’ın İsrail’e “Aksa Tufanı” adıyla kapsamlı operasyon başlatmasının ardından, Filistinli gruplar ile İsrail arasındaki çatışmalar 8. gününde sürerken İsrail, Gazze’ye yönelik saldırılarının şiddetini artırıyor.

İsrail’in Gazze’ye yönelik kara harekatı hazırlıkları devam ederken Başbakan Netanyahu Gazze sınırında İsrail askerleriyle bir araya geldi. Sınırda açık tehdit mesajı veren Netanyahu, “Bir sonraki aşamaya hazır mısınız? Bir sonraki aşama geliyor.” ifadelerini kullandı.

İsrail’in Gazze’ye saldırılarında 2 bin 215 Filistinli vefat ederken, Hamas’ın saldırılarında ise 1300 İsrailli öldü. Tel Aviv yönetimi, Hamas’ın sızdığı ve ele geçirdiği 8 noktayı da geri alamadı.

İsrail-Hamas arasındaki savaşta bölgede yaşanan gelişmelerle ilgili bilgileri dakika dakika haberimizden canlı olarak takip edebilirsiniz:;

İsrail-Filistin çatışması konusunu ele almak için Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin liderleri bir araya gelecek. Toplantı video konferans yoluyla gerçekleşecek.

İSRAİL 24 SAATTE 300 FİLİSTİNLİYİ ÖLDÜRDÜ

08:30: İsrail’in Gazze saldırılarında şehit sayısı 2329’a yükseldi.

03.44: İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırılarda son 24 saat içinde 300 Filistinlinin şehit olduğu, 800’ünün yaralandığı bildirildi.

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırıların son 24 saatine ilişkin açıklama yaptı.

Kudra, İsrail saldırıları sonucu abluka altındaki bölgede son 24 saat içinde çoğu kadın ve çocuk olmak üzere 300 vatandaşın şehit olduğunu, 800’ünün yaralandığını kaydetti.

HAMAS’TAN İSRAİL’E DENİZDEN SIZMA GİRİŞİMİ

01.58: İsrail-Filistin çatışması 8’inci günde devam ediyor. Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları bugün İsrail’e denizden sızma girişiminde bulundu. İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) tarafından paylaşılan görüntülerde, İsrail güçlerinin el-Kassam Tugayları’yla çatıştığı ve el bombası kullandığı görüldü. IDF tarafından çatışmaya ilişkin yapılan açıklamada, “İsrail Donanması Snapir Birimi, deniz yoluyla İsrail’e sızmak için kıyı şeridine doğru gelen teröristlere ateş açtı. Askerler, çok sayıda teröristin sahil şeridine ulaşmasını engelleyerek etkisiz hale getirdi” ifadeleri kullanıldı.

İSRAİL: SURİYE’DEN İKİ ROKET ATILDI

00.24: İsrail-Gazze çatışmaları 8’inci gününde devam ediyor. İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) tarafından yapılan açıklamada, Suriye tarafından ülkenin Lübnan sınırına yakın Alma kasabasına ve Suriye sınırına yakın Golan Tepeleri’ndeki Avnei Eitan kasabasına olmak üzere 2 roket atıldığı ve topçu atışıyla karşılık verildiği aktarıldı. Suriye’den kaç roket atıldığına ilişkin henüz bir açıklama yapılmazken, olaya ilişkin herhangi bir yaralanma veya hasar bildirilmedi.

AB LİDERLERİ OLAĞANÜSTÜ TOPLANIYOR

00.05: İsrail-Filistin çatışması konusunu ele almak için Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin liderleri bir araya gelecek. Toplantı video konferans yoluyla gerçekleşecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx