İHH, Suriye’de iç savaş mağduru ailelere kömür dağıttı

Onurlu duruşundan taviz vermeden kendisine yapılan işkenceye karşılık veren Filistin zor günler geçiriyor. Türkiye Filistin’de yaşanılanlara merhem olmaya çalışsa da önüne engeller çıkabiliyor. Devlet, özel yardım kuruluşları ve halkı Filistin’lilere yapılan haksız muameleye karşı duruyor ve ellerinden geldikçe yardım etmeye çalışıyorlar.  

‘İYİLİK SOĞUK GEÇİRMEZ’

İHH Suriye Çalışmalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Yakup Işık, yaptığı açıklamada, “İyilik Soğuk Geçirmez” sloganıyla başlatılan kış kampanyası kapsamında Suriye’deki iç savaş mağduru ailelere yardım ulaştırdıklarını söyledi.

BİNLERCE AİLE YARDIMDAN İSTİFADE ETTİ

Suriye’nin kuzeyindeki İdlib, Azez ve Cerablus bölgelerindeki kamplarda yaşayan ihtiyaç sahiplerine aralık ayı kış yardım programı çerçevesinde 770 ton kömür dağıtımı yapıldığını belirten Işık, “Bu dağıtımımızdan 2 bin 567 aile istifade etti.” dedi.

Kış yardım çalışmalarının devam edeceğini anlatan Işık, “Battaniye, sünger yatak, soba, mont ve çizme gibi kış mevsiminde özellikle kamplarda yaşayan insanların ihtiyaç duyduğu malzemelerin dağıtımını da sürdürüyoruz. Destek veren tüm bağışçılarımıza teşekkür ederiz.” diye konuştu.
 

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx