Herkes bu pozisyonu konuştu! Eski hakemler ne dedi?

Trendyol Süper Lig’in 13. haftasında Fenerbahçe, sahasında Fatih Karagümrük ile karşılaştı.

1-1 devam eden mücadelenin 54. dakikasında Karagümrük cephesi penaltı bekledi. Ancak maçın hakemi Arda Kardeşler, VAR’la yaptığı görüşmenin ardından pozisyonun penaltı olmadığına karar verdi.

Sağ çaprazdan ceza alanı içine sokulan Güven Yalçın’ın içeri çevirdiği top Samet Akaydin’in koluna çarptı ancak Arda Kardeşler, Samet’in kolunun doğal konumda olduğunu belirterek pozisyonun penaltı olmadığını söyledi.

ESKİ HAKEMLER NE DEDİ?

Ahmet Çakar: Samet’in pozisyonu net bir penaltı

Karşılaşmanın ardından pozisyonu yorumlayan eski hakem Ahmet Çakar, “Kayarak yapılan müdahalelerde el ve kol yukarı kalkamaz, doğal konum değildir. Samet’in pozisyonu net bir penaltı. Kadıköy de kara bir gece değil, skandal bir gece yaşandı. Hakem Arda Kardeşler ve Hüseyin Göçek maçı Karagümrük’ten alıp, Fenerbahçe’ye verdiler.” dedi.

Bülent Yıldırım: Hakemi eleştirmem ama VAR odası sınıfta kaldı

Yayıncı kuruluş beIN Sports’ta eski Süper Lig hakemi Bülent Yıldırım; “Kolun yana doğru genişletilmesi, yukarı ve öne doğru genişletilmesi doğal olmayan hadiseler. Topa öyle mi kayılır? Topun geçmesini engellemek istediniz. Burada karar penaltı olmalıydı. En fazla da sarı kart çıkmalıydı. Hakemi eleştirmem ama VAR odası sınıfta kaldı. yorumunu yaptı.

Deniz Çoban: Kol doğal konumda değil

Yayıncı kuruluş beIN Sports’ta eski Süper Lig hakemi Deniz Çoban; “Kol doğal konumda değil. Yüzü kapatma da yok. El topun önüne bariyer oluşturuyor. Net bir penaltı. VAR burada hakemi izlemeye davet etmeli ve penaltı kararı çıkmalıydı.dedi.

Bahattin Duran: VAR’da neden bu kadar beklendi?

Yayıncı kuruluş beIN Sports’ta eski Süper Lig hakemi Bahattin Duran; “Bu pozisyon net bir penaltı. El doğal konumda değil. Yüzü koruma refleksi değil. Arda Kardeşler pozisyonundan dolayı görememiş olabilir. VAR’da neden bu kadar beklendi? Bunu anlayamadım. Ne oldu acaba odada?” ifadelerini kullandı.

Deniz Ateş Bitnel: Samet bile olayın farkında 

Eski Süper Lig hakemi Deniz Ateş Bitnel, “Samet’in kayarak yaptığı müdahalede el-kol vücuttan yukarıda ve penaltı! Samet bile olayın farkında ve yerdeyken hakeme bakıyor.” şeklinde konuştu.

Fırat Aydınus: Net bir penaltı

Eski Süper Lig hakemi Fırat Aydınus; “Samet’e bakın ‘Ne yaptım’ diyor zaten, bir şeylerin cevabını verir, ipucudur. Bu pozisyon penaltı. Kolun kural dışı kullanımından dolayı net bir penaltı. Kayarken Samet, dirseğini çıkarıyor. Bu kolu buradan alsan, top göğsüne çarpar denebilir. Ancak, UEFA bu tür pozisyonlara penaltı deniyor. Kolun açılması kural dışıdır ve penaltıdır.” ifadelerinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx