Four Seasons otelinden ‘Hamas’ iddiası hakkında açıklama: Burada değil

İngiltere’nin The Economist dergisinden Gregg Carlstrom’un Hamas lideri İsmail Haniye’nin yaptığı bir açıklamayı sosyal medyada alıntılayarak Haniye’nin bu açıklamayı muhtemelen Katar’ın başkenti Doha’daki Four Seasons otelinin yakınlarında yaptığını söylemesinin ardından otelden konuya ilişkin açıklama yapıldı. Otelin X (eski adıyla Twitter) hesabından Carlstrom’a cevaben paylaşılan mesajda, “İsmail Haniye’nin Four Seasons Otel Doha’da yaşamadığını ya da kalmadığını teyit edebiliyoruz” ifadelerini kullandı.

Haniye, alıntılanan açıklamasında, İsrail’in ‘Gazze’nin güneyine geçin’ çağrısının ardından Gazzelilere bölgede kalmalarını söylemişti. Carlstrom ise bu açıklamayla ilgili haberi alıntılayarak, “Gazze’deki Filistinlilere topraklarını bırakmamasını söyleyen adam bu sözleri muhtemelen Doha’daki Four Seasons’a yakın mesafede bir yerde yaptı” demişti.

CARLSTROM: HİÇBİR ŞEYE BU KADAR GÜLMEDİM

Four Seasons’tan bu açıklamaya verilen yanıtı da alıntılayan Gregg Carlstrom, “Son dokuz gün içinde neredeyse hiçbir şey beni bu kadar güldürmemişti ama Four Seasons’ın beni İsmail Haniye’nin otelin misafiri olmadığı konusunda bilgilendirmek için twit atmasına gerçekten güldüm” dedi. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx