Apple ücretsiz hizmetini sonlandırıyor!

Ücretsiz hizmet, iCloud’un 2011’de kullanıma sunulmasından bu yana kullanılmaktaydı. Fotoğraf Yayınım’ı, Apple aygıtlarınızdan iCloud’a son 30 güne ait en fazla 1.000 resim ve video yüklemek için kullanabiliyordunuz. Fotoğraf Yayınım, iCloud Fotoğrafları’ndan önce geliyordu ve Apple kullanıcılarına resimlerine ve video kliplerine birden fazla aygıtta erişmeleri için bir yol sağlıyordu. Özellikle, Fotoğraf Yayınım aracılığıyla iCloud’a yüklenen içerikler, tam çözünürlükte kaydedilmeseler de, iCloud saklama alanı sınırınızdan düşülmüyordu.

MacRumors tarafından tespit edilen bir destek belgesinde Apple, Fotoğraf Yayınım’ın 26 Haziran 2023’te şirketin sunucularına fotoğraf yüklemeyi otomatik olarak durduracağını söylüyor. Bu noktada, fotoğraflarınız ve videolarınız 26 Temmuz’daki resmi kapanışa kadar 30 gün boyunca iCloud’da kalacak.

Apple ücretsiz hizmetini sonlandırıyor!

Fotoğraf Yayınım aracılığıyla iCloud’a yüklenen her görüntü ve video Apple aygıtlarınızdan en az birinde orijinal biçiminde ve çözünürlüğünde depolandığından, kapatma işleminin bir parçası olarak değerli anılarınızı kaybetmeyeceksiniz. Bununla birlikte, belirli bir aygıtta belirli bir görüntüye erişmek istiyorsanız, Apple, 26 Temmuz’dan önce bu aygıtın Fotoğraf Kitaplığı’na kaydetmenizi öneriyor.

iPhone ve iPad’de, Fotoğraflar uygulamasını açarak, Fotoğraf Yayınım albümüne giderek, kaydetmek istediğiniz fotoğrafı seçerek ve ardından Paylaş düğmesine dokunarak Kitaplığınıza kaydederek Fotoğraf Yayınım’dan bir görüntü kaydedebilirsiniz. Apple, destek belgesini “iCloud Photos, çektiğiniz fotoğraf ve videoları tüm aygıtlarınızda güncel tutmanın ve iCloud’da güvenle saklamanın en iyi yoludur” diyerek bitiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir