ADA, SHIB ve Bu 3 Altcoin İçin Yeni Tahminler Çıktı!

Yakın zamanda, birçok analist Cardano (ADA), Shiba Inu (SHIB), DOGE gibi popüler altcoin projeleri hakkında tahminlerini açıkladı. Bu yazımızda, bazı tahminlerin birleşik halini görebilirsiniz. İşte detaylar…

Cardano, trendini tersine çevirme riski taşıyor

Analist Arman Shirinyan’a göre Cardano (ADA) son zamanlarda trendin tersine dönme potansiyeliyle kripto meraklılarının dikkatini çekti. Şu anda yaklaşık 0,2504 dolardan işlem gören ADA’nın teknik göstergeleri ileride bir yükseliş eğilimine işaret ediyor. Yukarı yönde alçalan bir üçgen formasyonunun kayda değer bir şekilde kırılması, traderlar arasında iyimserliğe yol açtı. Bu formasyon genellikle yukarı yönlü momentuma doğru bir geçişe işaret eder. ADA’nın bu atılımın ardından ivme kazanması, yaklaşan bir yükseliş eğilimi fikrini daha da destekliyor.

Traderlar trendin daha uzun bir süre içinde tersine dönme olasılığı hakkında spekülasyon yapıyor. ADA mevcut ivmesini sürdürebilirse, bu durum düşüş ya da yatay trendden yükseliş trendine doğru temel bir geçişe işaret edebilir. Ancak, teknik göstergeler yanılmaz olmadığından ve diğer piyasa faktörleri Cardano’nun yörüngesini etkileyebileceğinden, yatırımcılar temkinli olmalıdır.

Popüler altcoin DOGE, kilit direnç seviyesinde

Analist Steven Walgenbach’a göre Dogecoin (DOGE), teknik göstergelerin önemli bir direnç seviyesine potansiyel bir meydan okuma önerdiği şu anda çok önemli bir anla karşı karşıya. Son 24 saat içinde %0,22’lik hafif bir fiyat düşüşüne rağmen DOGE 0,06187 dolar civarında seyrediyor. Meme coin, meme coin piyasasının toplam 14,4 milyar dolar olan değerinde %0,55’lik bir düşüşün ortasında değerini korudu. DOGE fiyat hareketi, son haftalarda 0,05835  ile 0,06450 dolar arasında değişerek nispeten durgun seyretti. Bununla birlikte, bu konsolidasyon kanalının üzerinde bir kırılma denemekte gibi duruyor.

Günlük mum kapanışının 50 günlük EMA çizgisine denk gelen 0,06450 doların üzerinde gerçekleşmesi yükseliş senaryosuna işaret edebilir ve potansiyel olarak 0,07195 dolara yükselmesine yol açabilir. Bununla birlikte, 20 günlük EMA çizgisinin üzerinde 0,06187 dolardan kapanamama, yükseliş tezini geçersiz kılabilir ve potansiyel olarak DOGE’u 0,05835 dolarlık desteği test etmek için geri gönderebilir.

Solana, altcoin Ethereum hakimiyetine meydan okuyor

Solana, Ethereum‘a (ETH) karşı potansiyel bir kırılma belirtileriyle dalgalar yaratıyor. Yaklaşık 0,01281 ETH’den işlem gören SOL’un ETH karşısındaki performansı dikkat çekiyor. Bu kırılma, Solana için artan volatilite ve Blockchain teknolojisinin belirli yönlerinde Ethereum üzerindeki potansiyel hakimiyet anlamına geliyor. Solana’nın yüksek işlem hacmi ve düşük işlem maliyetleri, onu Ethereum’a rakip olarak konumlandırdı. SOL/ETH işlem çiftindeki bir kırılma, Solana’nın potansiyelinin piyasada daha geniş çapta kabul gördüğünü gösterir. Ancak kripto piyasasındaki dalgalanma, yatırımcıların dikkatli olması ve kapsamlı bir araştırma yapması gerektiği anlamına geliyor.

SHIB ve Bitcoin korelasyonu dikkat çekti

Son olarak IntoTheBlock verilerine göre Shiba Inu (SHIB), Bitcoin ile negatif korelasyon sergiliyor. Zira 30 günlük korelasyon katsayısı -0,24. Bu da SHIB ve Bitcoin’in zıt yönlerde hareket ettiği anlamına geliyor. SHIB, Ethereum ve Dogecoin gibileriyle pozitif korelasyonunu sürdürürken, Bitcoin’den ayrı bir yerde duruyor. SHIB’nin meme coin statüsünün ötesine geçerek faydaya yönelmesi, bu benzersiz korelasyonu sağlıyor. Hem Bitcoin hem de SHIB son zamanlarda nispeten istikrarlı kalıyor. Bu ay boyunca önemli kazançların yaşandığı tarihsel emsaller de kritik. Bunlar göz önüne alındığında Ekim ayı SHIB için umut vaat ediyor.

Ancak, kripto piyasasının son derece değişken olduğunu belirtmek gerekir. Yani  geçmiş performansın gelecekteki sonuçları garanti etmediğini unutmamak gerekir. Yatırımcılar SHIB’e dengeli bir bakış açısıyla yaklaşmalıdır. Özetle, kripto para piyasası, trend dönüşleri, kırılmalar ve benzersiz korelasyonlarla,  varlıklarla bir akış halindedir. Yatırımcılar bu dinamik ortamda gezinirken dikkatli olmalı. Ayrıca kapsamlı araştırmalar yapmalı ve piyasa gelişmeleri hakkında bilgi sahibi olmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx