‘Sarıklı amiral’e ihraç yolu

'Sarıklı amiral'e ihraç yolu
'Sarıklı amiral'e ihraç yolu

Kamuoyunda tartışma yaratan ‘sarıklı amiral’ konusunda önemi gelişme… Büyük tepki çeken “104 amiral bildirisi”nde de konu edilen amiralin TSK’dan ilişiğinin kesilmesi gündemde. Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın gazetecilerin katıldığı bir basın turunda bu konunun gündeme geldiğini belirtirken, “Sarıklı amiral TSK’yı rahatsız etmiş. TSK’dan ihraç edileceğini intibaı edindim. İş sadece hukuki prosedürün tamamlanmasına kalmış” dedi.

Abdulkadir Selvi bugünkü yazısında Milli Savunma Bakanı Akar’ın Kara Havacılık Komutanlığı’nda kurulan bir üs bölgesine düzenlediği geziyi yazdı. Akar’a çeşitli sorular yöneltildiğini belirten Selvi, sarıklı amiral konusunun da gündeme geldiğini söyledi. 

Selvi yazısında şu ifadelere yer verdi:

“Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a sarıklı amiral hakkındaki soruşturmayı sorduk. Sözleşmeli statüsünde olduğunu ifade etti. İdari soruşturmanın sürdüğünün altını çizdi. Savunması istenmiş. Bu savunma general ve amirallerle ilgili soruşturmayı yürüten birim tarafından değerlendirilecek. Yani hukuki prosedür sürüyor. Ama benim edindiğim izlenim, sarıklı amiral TSK’yı rahatsız etmiş. TSK’dan ihraç edileceği intibaı edindim. İş sadece hukuki prosedürün tamamlanmasına kalmış.”

Erdoğan: Emekli amirallerin bildirisi kesinlikle art niyetli

Amirallerin açıklamasına suç duyuruları yağdı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*