Muhalefetten reaksiyon: Arsızlık, utanmazlık nedir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün İstanbul’da yaptığı açıklamada, taban fiyatın bu aydan itibaren yüzde 30’luk artışla 5 bin 500 lira olarak uygulanacağını duyurdu. Siyasi parti önderleri artırım oranına reaksiyon gösterdi.

AKŞENER: İKTİDAR SİYASETEN İFLAS ETMİŞ, SANDIK VAKTİ GELMİŞ

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, taban fiyat artırımına toplumsal medya hesabında yaptığı açıklamayla reaksiyon gösterdi. Akşener, şunları kaydetti: “Yılın başında minimum fiyatı lakin açlık hududuna eşitleyip ‘müjdeler olsun’ diye veren iktidar, bu sefer onu bile yapamadı. Milletini enflasyona karşı koruyamayan bir iktidar siyaseten iflas etmiş, sandık vakti gelmiş demektir.”


‘MİLLETİN KARŞISINA ÇIKMAYA HİÇ Mİ UTANMADINIZ’

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu da toplumsal medya hesabında yaptığı değerlendirmede, “Yazıklar olsun! Yaptığınız ek bütçe ile faize ve kur muhafazalı mevduat sahiplerine 500 milyar TL öderken titremeyen eliniz, taban fiyatı belirlerken mi titriyor? Taban fiyatı açlık sonunun bin TL altında belirleyip sonra milletin karşısına çıkmaya hiç mi utanmadınız” dedi.


‘ARSIZLIK, UTANMAZLIK NEDİR’

Türkiye Emekçi Partisi (TİP) Genel Lideri Erkan Baş ise toplumsal medya hesabında, “Arsızlık, utanmazlık nedir? Dün AKP’li vekil, televizyonda milletvekili maaşının yetmediğini anlatıyordu. Bugün partisi, 5 bin 500 lira minimum fiyat muştusu açıkladı” paylaşımı yaptı.

(HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.