Kriptoda 50 bin kişiyi dolandırdılar! Yurt dışına kaçıp lüks hayatlarını paylaşıyorlar

Mağdurlar onları arıyor, onlar ise TikTok’ta videolar çekiyor. Kripto para sistemi üzerinden vurgun yaptılar, yaklaşık 50 bin mağdurun üzerinden milyonlarca dolar para götürdüler ve orada kayıplara karıştılar.

Kanal D Haber’den İbrahim Konar ve Hakan Kahraman’ın özel haberine göre; mağdurlardan biri, sisteme girdikten bir ay sonra patladığını ve kaybının 152 bin dolar olduğunu söyledi.

Seslerini duyurmaya çalışan mağdurlar hepsi bulundukları ilçede gidip şikayetçi oldu. Amaçları dosyaların birleşip soruşturmanın genişletilmesiydi. Ancak daha duruşma günü bile verilmeden çete üyeleri çektikleri videolarla mağdurlara adeta nispet yaptı.

Görüntüleri izleyen bir diğer mağdur ise; ‘Şu anda inanılmaz bir lüks yaşantıları var. İnanamazsınız. Yani 15 bin Euro verdikleri şarap şişeleri var. Benim bütün birikimlerim şu anda insanlar tarafından masalarda yeniliyor.’

İddiaların hedefindeki isimler ise mağdurların aramalarından sıkıldıklarını söylüyorlar: Aptallık yaptım demiyor da nasipte. Ne alakası var? Arama yani arama.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.