Jahrein kimdir? Jahrein Mahmut Ustaosmanoğlu hakkında ne dedi?

Bir müddet evvel ağır bakıma kaldırılan, Türkiye’deki en yaygın dinî yapılanmalardan biri olan İsmailağa cemaatinin “şeyh”i Mahmut Ustaosmanoğlu öldü. Toplumsal medya fenomeni Jahrein’in Ustaosmanoğlu’nun mevti sonrası attığı tweet gündem oldu.

Sosyal medya fenomeni Jahrein Ustaosmanoğlu’nun mevt haberini alıntılayıp “Azrail’e iki tokat atıp yollayamamış mı?” tabirlerini kullandı.

JAHREİN KİMDİR?

Gerçek ismi Ahmet Sonuç olan Jahrein 1988 yılında İsatnbul’da doğdu. a Leipzig Üniversitesi Moleküler Fizik ve Biyokimya Kısmını okumak için Almanya’ya yerleşti.

Almanya’da eğitim gördüğü yıllarda eğitimden çok oyun oynamaya vaktini ayıran Sonuç, evvel YouTube üzerinden görüntüler çekti ve daha sonra Twitch’te yayınlar yaparak internet mesleğine atıldı. Üniversiteyi son sınıfta bırakmasının akabinde Polonya’ya taşınarak G2A’de çalışmaya başladı.

2018 yılında gerçekleştirilen Oyunun Yıldızları Ödüllerinde en düzgün yayıncı mükafatını kazandı. Daha sonra Türkiye’ye dönerek Antalya’ya yerleşti.

Rekkitz ismi verilen bir yayıncı takımı kurdu. Grup, Jahrein ve öbür 3 arkadaşından oluşmaktadır. Rekkitz takımı canlı yayın ve podcast üzerine içerik üretmektedir

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.