İsrail Büyükelçiliği’nin ‘Destek Mesajı’ Teşekkürü Tartışma Yarattı! ‘Desteğiniz Bize Güç Katıyor’

İsrail Büyükelçiliği, Hamas’ın saldırısı sonrası Türklerden gelen ‘destek’ mesajlarını paylaşarak teşekkür etti. Paylaşım kısa sürede bir çok hesap üzerinden paylaşılırken, sosyal medya kullanıcıları hazırlanan videoyu ‘algı’ olarak değerlendirerek tepki gösterdi.

Hamas’ın El Kassam Tugayları’nın 7 Ekim’de başlattığı saldırılar sonrası bölgede çatışmalar sürerken, yaşanan çatışmalarda tarafların sivil can kaybı sayısı bin 700’ün üzerine çıktı.

Bölgede süren çatışmalar kadar kamuoyu desteği oluşturmanın da önemli olduğu bir ortamda İsrail’in Tükiye Büyükelçiliği’nden bir hamle geldi.

Büyükelçiliğin Twitter hesabından paylaşılan videoda sosyal medya hesabından destek mesajı yazan Türk hesapların paylaşımları yer aldı.

İsrail Büyükelçiliği’nin paylaşımında yer alan ifadeler şu şekilde:

‘Günlerdir telefon, e-mail ve sosyal medya aracılığıyla durmaksızın sizlerden mesaj geliyor. İsrail’in yanında olmanız ve desteğiniz bize güç katıyor. Bu zor zamanlarda bize ulaşan binlerce destek mesajiniz için teşekkür ederiz.’

Öte yandan İsrail Büyükelçiliği’nin yaptığı paylaşımı alıntılayan vatandaşlar ise duruma tepki gösterdi. Yapılan paylaşımın algı oluşturma yönünde olduğunu vurgulayan vatandaşların Filistin’e destek verdiği görüldü. ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx