HDP önünde provokasyon: ‘Bir gece aniden gelebiliriz’

Ankara’da Halkların Demokratik Partisi (HDP) Genel Merkezi önünde provokasyon teşebbüsü yaşandı. Emniyet Teşkilatı Görev Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV) pankartı ve siyah çelenk taşıyan bir küme parti binası önüne geldi. En son 5 Mayıs 2022 tarihinde HDP Genel Merkezi’nin önüne getirilen bir küme, parti binası önüne çelenk bırakıp açıklama yapmak istemişti.

‘BİR GECE ANİDEN GELEBİLİRİZ’ TEHDİDİ

MA’nın aktardığına nazaran; polisler parti binasını zırhlı araçlarla kapattı. Kümede yer alan bir kişi, “Dikkat edin bir gece aniden gelebiliriz” tehdidinde bulundu.

HDP’liler kelam konusu kümeye reaksiyon gösterdi. Kümenin dağılması akabinde HDP Dış Münasebetler Kurulunda Sorumlu Eş Genel Lider Yardımcısı Feleknas Uca, polislere reaksiyon göstererek, “Siz getirdiniz, siz yaptınız” dedi.

POLİS MİLLETVEKİLİNE ‘SENİ ÇİVİLERİM’ DEMİŞTİ

En son 5 Mayıs 2022 tarihinde HDP Genel Merkezi’nin önüne gelen bir küme, parti binası önüne çelenk bırakıp açıklama yapmak istemişti. Milletvekillerinin reaksiyon göstermesi üzerinde polis, HDP’lilere kelamlı ve fiziki ataklarda bulunmuştu. Bir polis amiri, HDP Bayan Meclisi Sözcüsü Ayşe Acar Başaran’ın açıklama yapmasını engelleyerek “Seni çivilerim” diyerek tehditte bulunmuştu. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.