Hadiseler arttı, tekrar kapanma olacak mı? Bakan Koca açıkladı

Corona virüs olaylarında 40 kat artış yaşandığını belirten Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, “Yeni ağır bakımların açılması üzere bir durum yok. Panik havası yok. Nerede maske takılması gerektiğini, nerede kendimizi muhafazamız gerektiğini artık hepimiz biliyoruz. Tekrar kapatma ve gibisi durumlar olmayacak. Aşımız var, ilacımız var, önlemlere devam” diye konuştu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kabine Toplantısı’nın akabinde değerli açıklamalarda bulundu… Bakan Fahrettin Koca “Günlük 40 kat artış var” dedi.

Bakan Koca şunları söyledi:

*Yeni ağır bakımların açılması üzere bir durum yok. Panik havası yok. Nerede maske takılması gerektiğini, nerede kendimizi muhafazamız gerektiğini artık hepimiz biliyoruz.

*Yeniden kapatma ve gibisi durumlar olmayacak. Aşımız var, ilacımız var, önlemlere devam.

VAKA ARTIŞI 40 KATINA ÇIKTI

*Vaka sayısının artışı şu an günlük 40 katına kadar çıkmış durumda. Hastane yükü ise şu an 3 kat kadar arttı. O manada önemli bir hastane yükümüzün olmadığını çok rahat söyleyebiliriz.

*Yoğun bakımlarda da bu artışların besbelli ve önemli olmadığını görüyoruz. Artışın tıpkı oranda olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

HATIRLATMA DOZU UYARISI

*Aşı olmak isteyen vatandaşlarımızın Turkovac aşısını olmayı önemsemelerini isterim. Yerli aşımız epeyce tesirli. Sonuçlarından mutluyuz.

*Turkovac tercihinde ve teklifinde hassasiyet gösterelim. Bir de tekrar riskli, 50 yaş üstü, kronik hastalığı, ek hastalığı olan bireylerin de kalabalık ortamlarda maskelerini her vakit olduğu üzere takmalarını ısrarla öneriyoruz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.