Esenyurt’ta eşini öldüren itfaiye erine müebbet mahpus istemi

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde geçtiğimiz Eylül ayında itfaiye eri Sebahattin Can ortalarında uyuşmazlık yüzünden çıkan arbedede eşi Melike Can’ı boğazını sıkarak öldürmüştü.

Tutuklu sanık Sebahattin Can’ın bugun birinci duruşması yapıldı. Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesinde yapılan birinci duruşmada, taraf avukatları ve maktul Melike Can’ın ailesi de hazır bulundu.

Duruşmada savunma yapan tutuklu sanık Sebahattin Can, 2015 yılında evlendiğini ve düzgün giden bir evlilikleri olduğunu lakin eşi trafik kazası geçirdikten sonra ruhsal olarak etkilendiğini ileri sürdü.

“Telefonundan benimle olan fotoğraflarını kaldırdı”

Sanık Sebahattin Can savunmasında Eşim bir arkadaşıyla tiktok hesabı açtı. Telefonunun ekranından benim fotoğraflarımı kaldırdı. Eşime İstanbul’dan gitmeyi teklif ettim. Trabzon’a gitmek için para lazım oldu. Kendisinden para istediğimde, kartlarının bloke olduğunu söyledi. dedi.

“Boğazını sıktıktan sonra kalp masajı yaptım”

Olay günü eşinde bir anormallik olduğunu ileri süren Sebahattin Can, Zorla meze yedirmeye çalıştı. Sonra da ‘ablan ölecek’ dedi. Saçmaladığını söylediğimde, ‘yok bir şey’ dedi. Birileriyle mesajlaşıyordu ve hakkımda küfrediyordu. Telefonu almaya çalıştığım sırada boğuşmaya başladık, Melike’nin boğazını sıktım, hareketsiz kalınca kalp masajı yaptım. Polisi aradım. Daha sonra salonun camını açıp ‘Eşim kötüleşti 112’yi arayın’ dedim. Polis geldiğinde ben evdeydim.diye konuştu.

Ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezası istendi

Görüşünü açıklayan savcı, maktul Melike Can ile sanık eşi ortasında bir müddettir uyuşmazlık olduğunu, olay günü de yaşanan tartışma sonrası sanığın maktulün boğazını sıkıp, boğarak öldürdüğünü belirtti. Savcı, Sebahattin Can hakkında ‘Eşini taammüden öldürme’ hatasından ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezasıyla cezalandırılması talebinde bulundu.

DHA’nın haberine nazaran, savcının görüşünü açıklaması sonrası sanık Sebahattin Can, “Pişmanım, Ben çocuklarıma üzülüyorum.” dedi. Mahkeme heyeti, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.