Erzurum’da sokağa çıkma yasağı ile ilgili yeni karar!

Erzurum İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nca korona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altı yurttaşların sokağa çıkma saatlerinde yeni düzenlemeler yapıldı.

Buna göre, kentte 65 yaş üzeri saat 10.00-14.00 saatleri arasında, 20 yaş altı ise hafta içi saat 14.00-18.00 saatleri arasında sokağa çıkacak
Erzurum Valisi Okay Memiş başkanlığında toplanan Erzurum İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nda alınan kararlar doğrultusunda 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altı yurttaşların sokağa çıkma saatlerinde yeni düzenlemeler yapıldı.

Erzurum Valiliği tarafından yapılan açıklama şu  şekilde:

“65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 20 yaş altı gençler ve çocukların sokağa çıkma saatleri yeniden düzenlenmiştir. Buna göre 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın hafta içi günlerde saat 10.00-14.00 saatleri arasında, 20 yaş altı gençler ve çocukların hafta içi günlerde saat 14.00-18.00 saatleri arasında sokağa çıkabilmelerine, 05.04.2021 tarih ve 28 sayılı İl Hıfzıssıhha Kurul kararlarında belirtilen yüz yüze eğitime devam eden 20 yaş altı gençler ve çocuklar ile destekleme ve yetiştirme kurslarına devam edenlerin yüz yüze eğitimlerinin olduğu saatlerde sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf tutulmasına, 20 yaş altı gençlerden iş yerleri ile illiyetlerini gösteren çalışma/SGK kaydı vb. belgeyi ibraz eden çalışanların çalışma günlerinde sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf olmalarına karar verilmiştir”

Mülki idare amirlikleri ve ilgili kurumlar tarafından uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi için alınan bu kararlara uymayanlara idari işlem uygulanacağı ve gerekli adli işlemlerin başlatılacağı belirtildi

Vaka sayısındaki artış: Kısıtlamalar artırılmalı!

 

Prof. Kurugöl: Bu şekilde devam edersek ramazana en az 60 bin vakayla gireriz

 

Ramazan ayında 22 ilde yeni kısıtlamalar gündemde

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*