Erdoğan’ın mitingi öncesi İzmir’de polis ablukası

İZMİR – Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 14 Mayıs seçimleri kapsamında İzmir’de miting düzenliyor. Gündoğdu Meydanı’nda düzenlenecek miting öncesi polisin Alsancak’taki yoğun önlemi dikkat çekti. Birçok noktada yollar trafiğe kapatılırken, Alsancak’a çıkan güzergahların tamamına resmi ve sivil polis ekipleri yerleştirildi. Meydana çıkan ara sokaklar ise polis barikatları ile kapatıldı. Yine kordonda polis barikatları ile ablukaya alındı.

Miting öncesi, polis barikatları pek çok noktaya yerleşitirildi.

ALSANCAK’A VAPUR ULAŞIMI DURDURULDU

Öte yandan İzmir Valiliği, Erdoğan’ın mitingi gerekçesiyle Alsancak İskelesi’nin kapalı olacağını duyurdu. İZDENİZ’den yapılan açıklamada, İzmir Valiliği tarafından alınan emniyet tedbirleri kapsamında seferlerin Pasaport İskelesi’nden devam edeceği belirtilerek, ”29 Nisan Cumartesi ve 01 Mayıs Pazartesi, İzmir Valiliği tarafından alınan emniyet tedbirleri kapsamında, Alsancak İskelesi 08.00—20.00 saatleri arasında kapalı olacaktır. Belirlenen saatler arasındaki seferlere Pasaport İskelesi’nden devam edilecektir. Belirtilen tarihlerde, alınan ve alınabilecek olan emniyet tedbirleri nedeniyle yaşanabilecek gecikme/iptal gibi olumsuzlukların minimum seviyede kalmasının sağlanması amacıyla gerekli tüm düzenlemeler planlanmıştır” denildi.

ÇEVRE İLLERDEN OTOBÜSLERLE GELDİLER

Hazırlıkları AK Parti İzmir İl Teşkilatı tarafından yapılan miting için İzmir’in ilçeleri başta olmak üzere birçok ilden otobüs kaldırılması dikkat çekti. İstanbul ve farklı illerin plakalarının yer aldığı otobüsler mitinge katılacakları alana getirildi. Yine sokaklara AK Parti ve MHP flamaları asılırken, Alsancak Gar’a Erdoğan’ın fotoğrafı bulunan pankart asıldı. Erdoğan’ın mitingde yapacağı konuşmanın ardından Bayraklı Şehir Hastanesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından restore edilen Alsancak Tekel Fabrikası Kültür-Sanat Kompleksi ile yeniden yapılan İktisat Kongresi binasının açılışını yapması bekleniyor. (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir