Epic Games Store’un 2022 Karnesi: Bedava Oyunların Sayısı ve Fiyatı Gözlerinizden Kalp Çıkartacak

Epic Games Store 2022 yılı verilerini oyuncularla paylaştı. Çevrimiçi oyun satış platformu bu yıl devasa bir kullanıcı sayısına ve satış başarısına ulaşırken oyunculara binlerce TL değerinde neredeyse 100 oyun hediye etti.

Epic Games Store 2022 yılında tam 99 oyunu ücretsiz olarak kullanıcılarına sundu.

İrili ufaklı tam 99 oyun hediye edilen bu yılda oyunların toplam değeri ise 2,240 dolar. Ülkemizdeki güncel dolar kuruyla bakıldığında ise yaklaşık olarak 42,496 TL gibi bir rakamla karşılaşıyoruz!

Epic Games Store’da yılın en iyi oyunları da belirlendi.

Yapılan harcama ve oyuncu etkileşimi baz alınarak ortaya çıkan tabloda Genshin Impact, Rocket League ve Fortnite gibi yapımların yanısıra geçtiğimiz yılın en dikkat çeken oyunlarından olan Sifu ve Tiny Tina’s Wonderland göze çarpıyor. Bunun yanında 10 yıllık GTA 5 de hala en üst kategoride yer alıyor.

Bir de müjdeli haberimiz var. Epic Games Store’un bedava oyunları 2023 yılı boyunca devam edecek.

Kullanıcılarına her hafta ücretsiz bir veya bazı durumlarda birden çok ücretsiz oyun sunan Epic Games Store bu yıl da tam gaz devam edecek. 2022 senesine baktığımızda ise bu ücretsiz oyunların tam 700 milyon kez alındığını görüyoruz.

Platformda en çok beklenen oyunlar da gözler önünde.

Görünüşe göre Epic Games Store kullanıcıları Alan Wake II, Assassin’s Creed Mirage ve Dead Island 2 gibi çok beklenen oyunların yanında pek çok bağımsız yapım için de epey heyecanlılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir