Emre Belözoğlu’nun sözleri olay oldu Başakşehir açıklama yaptı

Spor Toto Süper Lig’in 31. haftasında Medipol Başakşehir, deplasmanda Giresunspor’u 4-2 mağlup etti. Karşılaşmanın devre arasında Başakşehir Teknik Direktörü Emre Belözoğlu’nun maçı izlediği locada küfürlü sözleri gündeme oturdu.

Cezası nedeniyle kulübedeki yerini alamayan Emre Belözoğlu, locada tartışma yaşadığı bir gruba ağır küfürler etti. Sosyal medyada düşen görüntülerin ardından Başakşehir Kulübü, konu ile ilgili açıklamada bulundu.

Yapılan açıklamada Emre Belözoğlu’na yabancı uyruklu bir şahıs tarafından sözlü hakaretlerde ve fiili saldırı teşebbüsünde bulunulduğu belirtildi.

Başakşehir Kulübü tarafından yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

“Takımımızın Spor Toto Süper Lig’in 31. haftasında Bitexen Giresunspor ile deplasmanda oynadığı karşılaşmanın ikinci yarısında, Teknik Direktörümüz Emre Belözoğlu ve personelimizin karşılaşmayı takip ettiği locaya, yan locada bulunan yabancı uyruklu bir şahıs tarafından sözlü hakaretlerde ve fiili saldırı teşebbüsünde bulunulmuştur.

Bunun sonucunda Teknik Direktörümüz Emre Belözoğlu, karşılaşmanın bir bölümünü izleyememiştir. Yaşanılan olayın münferit bir olay olduğunun altını çizer, Bitexen Giresunspor’a misafirperverlikleri ve nahoş olay esnasındaki yardımsever tutumları için teşekkürlerimizi iletiriz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir