Doğukan Sinik: Amaçlarıma adım adım gitmek istiyorum

Doğukan Sinik, Fraport TAV Antalyaspor’un alt yapısından yetişirken, birinci profesyonel maçına 2014-2015 döneminde Spor Toto 1. Lig’deyken çıktı. Şimdi 16 yaşındayken periyodun teknik yöneticisi Yusuf Şimşek tarafından 3-1 kaybedilen Elazığspor maçının ikinci yarısında oyuna alınan, o tarihten sonra periyot dönem lig maçlarında oynayan Doğukan Sinik, 2017-2018 döneminde Kemerspor 2003 grubuna kiralandı. Kemerspor 2003 formasıyla dönemi toplamda 31 maçla tamamlarken 2 gollük katkı veren Sinik, sonraki dönem Antalyaspor takımına dahil oldu. O tarihten sonra kırmızı beyazlı formayla inişli çıkışlı performans ortaya koyan Sinik, geçen dönem Futbol sorumlusu Nuri Şahin’in ekibin başına geçmesiyle istikrarını artırarak, mesleğinde birinci defa A Ulusal Ekip takımına davet aldı.

İLK SEFER A ULUSAL KADRO FORMASINI GİYDİ

Geçen dönem Antalyaspor formasıyla toplamda 35 maça çıkan Doğukan Sinik, 3 sefer ağları sarstı. Sinik, tesirli performansına tamamı ligde olmak üzere 7 de asist ekledi. Genç oyuncu Türkiye A Ulusal kadro formasıyla İtalya’ya karşı oynanan dostluk maçı ve Uluslar Ligi’nde oynanan 4 maçta alana çıktı. Sinik, bu maçlarda mesleğinde birinci kere ulusal grup formasıyla gol sevinci yaşarken Litvanya ile oynanan maçta 2 sefer fileleri sarsma başarısı gösterdi.

HULL CITY’E TRANSFER OLDU

23 yaşındaki orta saha oyuncusu, dönem boyunca sergilediği başarılı performansın mükafatını ise Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu İngiltere Championship gruplarından Hull City’e transfer olarak aldı. Antalyaspor’dan Hull City’e giden Doğukan Sinik, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) özel açıklamalarda bulundu. Hull City’e transfer olduğu için memnun olduğunu kaydeden Doğukan Sinik, “Mutlu ve gururluyum. Kulübüme bu formda veda etmek benim için çok hoş oldu. Artık kalan süreci bekliyorum, resmiyete dökülmesini. Bitti diyebiliriz, o düzeye geldik. Artık son imza etabını bekliyoruz” dedi.

“EN DEĞERLİ AMAÇLARIMDAN BİRİNE BAŞLAMIŞ OLDUM”

Kendisini çok memnun hissettiğine dikkat çeken genç oyuncu Sinik, “Her vakit bu türlü bir hayalim vardı. Hem Antalyalı olarak hem de Antalyaspor’u temsil etmek, kendi mesleğim için neler yapabileceğimi görmek Avrupa düzeyinde çok istediğim bir şeydi. Bunun için çok memnunum. En kıymetli amaçlarımdan birine de başlamış oldum. İnşallah da devamı gelecek” diye konuştu.

“KALBİM, GÖNLÜM HER VAKİT ONLARLA OLACAK”

Antalyaspor için gelecek yıllarda çok ümitli olduğunu lisana getiren Doğukan Sinik, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Nuri Şahin hocamız olsun çok uygun bir grubu var. Benim bu çıkışımda da kendisi çok büyük hisse sahibi. Her şeyden evvel çok sevdiğim bir ağabeyim. Her vakit muvaffakiyetlerin ve hoş anıların onlarla olmasını istiyorum. Çok da başarılı olacaklarına, bu dönem çok daha hoş olacağına inanıyorum. Kalbim de, gönlüm de her vakit onlarla olacak.”

“NURİ ŞAHİN BENİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ”

Sinik, Antalyaspor futbol sorumlusu Nuri Şahin’in kendisi için yaptığı veda iletisine ait, “Ben de açıkçası çok duygulandım, çok duygusal bir veda iletisi paylaştım. Her şeyden evvel Nuri Şahin bir ağabeyim. Benim için çok kıymetli. Onun veda bildirisine çok duygulandım” dedi.

Hedeflerine adım adım gitmeyi sevdiğine vurgu yapan Doğukan Sinik, “Şu an Antalyaspor’dan Avrupa’ya gitmek istiyordum. Artık bu adımı başardım. Orada başarılı olmak ikinci adımım, sonra da başka adımlara bakacağım” diye konuştu.

“İNGİLTERE CHAMPIONSHIP BİRDEN FAZLA ÜLKENİN DE ÜSTÜNDE”

İngiltere Championship’in çok pahalı ve birden fazla ülkenin liginin üstünde olduğunu belirten Doğukan Sinik, “Futbolda her an her şey anlık değişebiliyor. Ben açıkçası kendi adıma çok büyük bir adım olduğunu düşünüyorum. Sonuç olarak İngiltere Championship çok fırsatın olduğu bir lig. Kendi adıma çok yanlışsız bir hareket ve tercih olduğunu düşünüyorum. Mantık olarak bir alt lig olarak kıymetlendiriyoruz, o denli de gözüküyor ancak birçok ülkenin de üstünde bir lig olduğu da kesin” diye konuştu.

Hull City’e transferinde ulusal ekibe seçilmesinin tesiri olup olmadığıyla ilgili soruya ise Doğukan Sinik, şu karşılığı verdi:

“Benim adıma ulusal kadro çok hoş geçti. Bunun bir tesiri oldu mu bilmiyorum fakat katiyen bir tesiri olmuştur. Sonuçta milletlerarası arena ve bir tesiri olduğunu düşünüyorum.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.