CHP’li Gürsel Erol’un, Elazığ’da dinlediği yurttaş: Çocuklarımın engelli parası olmasa, ben kirayı veremeyecek; dışarıda çadır kuracaktım

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ Vilayet Teşkilatı ile birlikte, Sanayi Mahallesi’ndeki semt pazarını ziyaret ederek, esnaf ve yurttaşların meselelerini dinledi.

Ziyaret esnasında CHP’li Erol’un yanına gelen Gülizar Avşar isimli bir vatandaş, iki çocuğunun engelli olduğunu ve pazardan meyve zerzevat topladığını belirterek, “Ev borç içinde. Çocuklarımın engelli parası olmasa biz rezil oluruz. Onu da kiraya veriyorum; elde var sıfır” sözlerini kullandı. 

“SEÇİM VAKTİ GELİYORLAR, SONRA KİM AÇ KİM SUSUZ SORMUYORLAR”

Avşar, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’a şunları söyledi: 

“Şu anda pazarda ben bunları topluyorum. Allah isteği için niçin yardım etmiyorlar? Seçim vakti geldiğinde geliyorlar, sonrasında kim aç kim susuz sormuyorlar. Allah isteği için bir yardım edin. İki tane ikizlerim var, onların da engelli parasıyla kirayı veriyorum. Bak şu anda ben bunları topluyorum. Eşim emekli oldu, daima kesintiler oldu. 500 lira elime geçiyor; 500 lira ile kim yönetim ediyor ki biz yönetim edelim? Çocuklarımın engelli parası da olmasaydı ben nasıl kirayı verecektim? Dışarıda çadır kuracaktım. Açım aç. Bakın pazara gelmişim bir şeyler topluyorum. Niçin yardım etmiyorlar?” 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.