CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu Kimdir, Kaç Yaşında? Bülent Kuşoğlu Hakkında Merak Edilenler!

CHP İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, son günlerde gündemden düşmeyen isimlerden biri. Millet İttifakı’nın ekonomi yönetiminde yer alacağı konuşulan Kuşoğlu, maliye bakanı olacağı da düşünülüyor. Yaşamı boyunca hem yurt içi hem yurt dışında pek çok yerde ekonomist olarak çalışan siyasetçinin hayatı şimdiden araştırılmaya başlandı. Peki Bülent Kuşoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte Bülent Kuşoğlu ile ilgili merak edilenlerin hepsi!

Bülent Kuşoğlu Kimdir?

Bülent Kuşoğlu, 7 Ocak 1958 yılında Erzurum’da dünyaya geldi. Annesinin ismi Remziye, babasının ismi Mehmet olan Kuşoğlu’nun iki kardeşi vardır. Aslen Ankaralı olan siyasetçi, çocukluğunu Polatlı’da geçirdi.

Bülent Kuşoğlu’nun Eğitimi ve Kariyeri

İlkokul, ortaokul ve lise eğitimi Ankara Polatlı’da tamamladıktan sonra, Ankara Üniversitesi Siyasi Bilgiler Fakültesi’ne girdi. Üniversite eğitimin ardından Maliye Bakanlığı’nda çalışmaya başladı. Burada hesap uzmanlığı ve baş hesap uzmanlığı görevlerinde bulundu.

Brüksel’de AB Dış İlişkiler Gelen Müdürlüğünde görev aldıktan sonra Sosyal Sigortalar Kurumu Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. Türk Sosyal Güvenlik ve Sağlık Sisteminin Reformu projelerinde görev aldı. Burada City Hospital Sağlık Yatırım ve Hizmetleri A,Ş’nin ortağı olarak bulundu. Daha sonra aynı yerde genel müdür ve yönetim kurulu üyeliğine getirildi.

Kurumsal Vizyon Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş Yönetim Kurulu Başkanlığı’nda bulundu. Pek çok gazete ve dergide köşe yazıları kaleme alan ekonomist iyi derece İngilizce biliyor.

Bülent Kuşoğlu’nun Siyasi Kariyeri

2010 yılında CHP Parti meclis üyesi olan Bülent Kuşoğlu, aynı zamanda partide idari ve mali işlerden sorumlu genel başkan yardımcısı olarak göreve başladı. 2011 yılında yapılan genel seçimlerde meclise Ankara milletvekili olarak girdi. 

2015 yılındaki genel seçimlerde tekrardan Ankara milletvekili seçildi. Ayrıca bu dönemlerde plan ve bütçe komisyon üyeliği görevinde bulundu. 26.dönemde Ekonomik İş Birliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi Türk Grubu üyeliğine getirildi.

Bülent Kuşoğlu’nun Eşi Kim, Çocukları Var mı?

Bülent Kuşoğlu, TRT Türk Sanat Müziği Sanatçılarından olan Tülin Kuşoğlu ile evlendi. Ancak 2016 senesinde kanser hastalığı sebebiyle hayatını kaybetti. Bülent Kuşoğlu’nun iki çocuğu bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir