“CHP gelirse camileri kapatacak”

Muhafazakar genç, CHP’nin başa gelirse camilerin kapatılacağını iddia etti, bu yüzden oyunu AK Parti’ye vereceğini söyledi. Muhabir “Kemal Kılıçdaroğlu’nun başörtüsünü yasallaştıralım” sözlerini hatırlatması üzerine, genç “Ama camileri kapatacaklar, bunu söylediler” dedi.

Seçim dönemine az bir süre kalmasıyla, mikrofonlara fikirlerini açıklayan vatandaşlar, söyledikleriyle haberlere konu olmaya devam ediyor.

Millet İttifakı adayının Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhur İttifakı adayının da Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklanmasının ardından seçim heyecanı başladı.

Kısır Döngü kanalının sokak röportajında konuşan bir genç, CHP’nin başa geldiği takdirde camilerin kapatılacağını iddia etti. Gelecek seçimde de AK Parti’ye oy vereceğini açıkladı. CHP’nin başa gelmesi halinde başının açılacağını iddia eden genç, “Camiler kapatılır, Kur’an kursları kapatılır. Bu durumda Erdoğan daha iyi oluyor” yanıtını verdi. Muhabir ise, gence “Kemal Kılıçdaroğlu’nun başörtüsünü yasallaştıralım teklifi” verdiğini hatırlatması üzerine, ‘Camileri, Kur’an kurslarını kapatalım diyor’ sonuç olarak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir