Bodrum’a sezonun ilk yabancı uçak seferi

Nisan ayı itibariyle Türkiye’nin güneyinde yaz sezonu yavaş yavaş açılmaya başlıyor. Yeni tip korona virüs (Kovid-19) pandemisi nedeniyle turizm sektörü tüm dünyada sekteye uğradı.

Rus turistlerin en çok tercih ettiği tatil yerlerinden biri olan Türkiye’ye ise Rusya’dan uçak seferleri başlıyor. TAV Milas-Bodrum Genel Müdürü İclal Kayaoğlu’nun verdiği bilgiye göre, yarın 12.35’te Milas Havalimanı’na sezonun ilk uluslararası uçağı iniş yapacak. Vnukovo’dan gelecek olan 212 Rus turiste karşılama töreni de düzenlenecek.

‘Bu sene Bodrum’da 260 bin civarında Rus turist bekliyoruz’

Sputnik’in sorularını yanıtlayan Kayaoğlu, sezonun ilk uçağının olması sebebiyle mutlu olduklarını vurgulayarak, “Son 3 yıla kadar Bodrum Rusların çok rağbet ettiği bir yer değildi. Rus vatandaşlarında ciddi bir artış görüyoruz. Hem Rus hem de Ukrayna tarafından çok ciddi bir artış var. Bu sene 260 bin civarında Rus yolcu bekliyoruz… İnşallah Rus vatandaşlarımızı daha çok görürüz Bodrum’da” ifadelerini kullandı.

‘Uçuşlar artarak devam edecek’

Kayaoğlu, “Yarın Boeing 757-200 uçağıyla 212 Rus vatandaşı Milas’a inecek. Dolayısıyla Rus turistleri şehrimizde göreceğiz. Vnukovo, Moskova, Şeremetyevo veya Ukrayna’da Kiev’den direkt uçuşlar olacak. Buraya dünyanın her yerinden yaz ayları boyunca direkt uçuş yapıyorlar. Kademeli başladığı için Rusya’dan Nisan ayında 60 uçağımız olacak. Mayıs’ta, mesela 350 uçağımız olacak. Haziran’da 1500 uçağımız var. Temmuz-Ağustos’ta 3000 uçağımız var. Bu şekilde artarak gidiyor. Bu sebeple tam bir rakam vermek mümkün değil” diye konuştu.

Türkiye’nin güncel korona virüs tablosu açıklandı

 

Antalya’da fırtına tarım ürünlerini vurdu

 

İngiliz turistlerin gözü Türkiye’de

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir