Balıkesir’de eski eşi tarafından katledilen Esra’ya veda

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde bir bayan daha katledildi.

52 yaşındaki Mustafa Akman isimli şahıs, 2 ay evvel boşandığı Esra Altınkaynak’ı (32) sahibi olduğu kuaför dükkanında giderken takip etti.

Ardından Akman, fırından ekmek aldıktan sonra iş yerinin bulunduğu sokağa giren Esra Altınkaynak’ı tabancayla alnından vurdu.

Altınkaynak kanlar içinde yere yığılırken, Akman tıpkı silahla bu sefer kendi başına tek el ateş etti.

Genç bayan kurtarılamadı

Çevredekilerin ihbarıyla olay yerine polis ve sıhhat takımları sevk edildi. Mustafa Akman olay yerinde, Esra Altınkaynak ise kaldırıldığı Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

Koltuk döşemeciliği yapan Mustafa Akman’ın birinci evliliğinden 1 çocuğu olduğu, ikinci eşi Esra Altınkaynak ile 6 ay evli kaldıkları belirtildi.

Gözyaşlarıyla son seyahatine uğurlandı

Olayla ilgili soruşturma sürerken, Esra Altınkaynak’ın cenazesi, Bursa İsimli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsinin akabinde ilçeye getirildi. Altınkaynak, Hacı Yusuf Mescidi’nde kılınan cenaze namazının akabinde Bandırma Kent Mezarlığı’na defnedildi.

“Kafası atan herkesi silahı bayana doğrultuyor”

Cenazeye katılan Bayanlar Derneği (Kadın-Der) Lideri Esen Ersoy, bayan cinayetlerinin önüne geçilmesi için elektronik kelepçe uygulamasına geçilmesi gerektiğini belirterek, “Yine bir bayan, savunmasız olduğu için her ne sebepten olursa olsun öldürüldü. Bayan cinayetlerinden artık bıktık. Ferdî silahlanma artık istemiyoruz. Eline silah alan, başı atan herkes silahı bayana doğrultuyor. Birincisi kişisel silahlanma istemiyoruz. İkincisi bayanların tehdit anındaki canhıraş biçimde müracaatlarının derhal sürece konmasını ve şüphelinin sorguya çekilmesini, gerekirse kelepçelenmesi, elektronik kelepçeyle takip edilmesini talep ediyoruz. Bu işlerin çok süratli olması lazım. Zira kuşkulu tehdit ediyor, daha ne oldu ne bitti demeden de kalkıp öldürüyor. Çok acı bir olay” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.