Bakan Soylu’dan Atatürk Havalimanı provokasyonuna reaksiyon: Bu ne yaman çelişkidir?

Bakan Soylu’nun açıklamaları şöyle:

Siz kendiniz Beşiktaş’ta çınar ağaçlarını ortadan kaldırırsanız, sonra çabucak bize büyük hizmetler veren Atatürk Havalimanı’nın on binlerce ağacın dikilebileceği bir alan olmasına itiraz ederseniz buna, “Bu ne yaman çelişkidir” deriz. Şunu görüyoruz, bir siyaset alanına terörizm çekilerek yasallaştırılmaya çalışılıyor.

“SİYASETE TERÖRİZM MEŞRUİYETİ BULAŞTIRMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Terörizm bir teröristin cenazesine kelamda HDP milletvekili katılıyor ve polise taş atıyor ve bu yasallaştırılmaya çalışılıyor. Siyasetimize terörizmin meşruiyeti bulaştırılmaya çalışılıyor. Maalesef siyasetimize kamu tertibi bozularak ortaya çıkabilecek nizamın meşruiyeti bulaştırılmaya çalışılıyor. Siyaset kurumuna bunun hiçbir yararı olmadığını ve bunun vatandaşın günlük yaşantısını etkilemeyeceği görmek lazım. 

“TERÖRİST CENAZESİNE GİTMESİNE MÜSAADE ETMEYİZ”

Terörist milletvekili teröristin cenazesine gidebildi mi? Hayır biz buna müsaade etmeyiz. 

HDP’nin terörist cenazesine vekil göndermekle, bir ağaç için tüm ülkenin geleceğini karartmaya yönelik bu itiraz mercilerinin bu topraklarının içerisinde değildir. Bunlar siz buradan yürüyün diyorlar bunlar oradan yürüyor. 

Bugün Kuzey Marmara Otoyolu olmasaydı ne olurdu? Sanki Osmangazi Köprüsü olmasaydı ne olurdu? Rekorlar üstüne rekorlar kıran İstanbul Havalimanı olmasaydı ne olurdu? İstanbul trafiği çekilmez bir hal alırdı. Bilenler bilir, E-5’te karşı karşıya kalınan trafik ezasını. 

KAYNAK: HABER7

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.