Ali Babacan’dan Fatih Terimli ikinci tur mesajı

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA Partisi) Genel Başkanı Ali Babacan, sosyal medya hesabından yaptığı videolu açıklamada seçim sonuçlarına ilişkin konuştu.

Milletvekili seçilen tüm adayları tebrik eden Ali Babacan, cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turunda Kemal Kılıçdaroğlu’nun kazanması daha güçlü çalışacaklarını belirtti.

Teknik direktör Fatih Terim’den örnek veren Babacan, “Fatih Terim’in meşhur bir lafı vardı. Takımı sezon sonuna doğru 8 puan geriden girdiğinde ‘8 de kapanır 18 de’ demişti. Ve takımı o sezon şampiyon olmuştu. Ben de diyorum ki, 2,5 da kapanır, 12,5 da. İki hafta gecikse de bahar gelecek, biliyorum” diye konuştu.

Ali Babacan’ın açıklaması şöyle:

‘AYNI UMUTLA SANDIĞA GİDECEĞİZ’

“Dün ülke tarihimizin en güçlü demokrasi örneklerinden birini yaşadık. 14 Mayıs 2023 seçimleri, siyasi tarihimize damga vuran bir demokrasi yarışına sahne oldu. Seçimler demokratik olgunluk içinde gerçekleşti. Milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sandık başına giden, oylamaya katılan her bir vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Seçimlerin adil bir biçimde gerçekleşmesi ve millet iradesinin kesin olarak tescil etmesi için sandık görevlisi, müşahit olan her bir vatandaşımıza ve partili dostlarımıza da çok teşekkür ediyorum.

Elbette temennim dün akşam cumhurbaşkanımızı da seçmeyi sağlamaktı. Ancak milyonlarca vatandaşımızın oylarıyla seçim ikinci tura kaldı. 28 Mayıs’ta süreç nihayete erecek. 28 Mayıs’ta yeniden sandık başında olacağız. Demokrasi emek, sabır, özen ister. 13 gün sonra yine aynı heyecan, umut ve mutlulukla sandığa gideceğiz. 28 Mayıs seçimlerinin şimdiden ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum.”

‘KILIÇDAROĞLU’NU BİR AN YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ’

“Önümüzdeki 13 gün daha çok çalışacağız. Sokak sokak, ev ev, dağ bayır hiç fark etmez. Ulaşamadığımız kapıları çalacağız, girmediğimiz mahallelere gireceğiz. İlk turda oy kullanmayan yaklaşık 8 buçuk milyon vatandaşımız var. Yaklaşık 1 milyonu aşkın oy geçersiz sayıldı. Erdoğan’la Kılıçdaroğlu aradaki fark ise sadece 2 buçuk milyon civarında. Biz ortak adayımız Sayın Kılıçdaroğlu’na oy vermeyen vatandaşlarımızı da dinleyeceğiz. Bir kere değil on kere konuşacağız. Bu yolda kemal Kılıçdaroğlu’nu bir an dahi yalnız bırakmayacağız.

‘ENDİŞEYE MAHAL YOK’

“Endişeye mahal yok. Milletimiz her zaman demokrasiyi sandıkla güçlendirmiştir, yine güçlendirecektir. Ve 28 Mayıs akşamı Sayın Kılıçdaroğlu, inşallah 13. Cumhurbaşkanımız olacaktır.

Dün meclis oylamasını tamamladık. Önümüzdeki dönemde, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, milletin vekili olarak görev yapacak 600 arkadaşımızı tebrik ediyorum. Hangi partiden olduğu fark etmeksizin tüm milletvekillerimizin 86 milyon için çalışmasını ve güzel işlere imza atmasını umut ediyorum. Meclisimizin 28. Dönemi ülkemize hayırlı olsun.”

‘MAHALLELER ARASINDAKİ DUVARLARI YOK ETME ZAMANI’

“Bütün gücümüzü adayımız Kemal Kılıçdaroğlu için seferber etme zamanı. Ben, DEVA Partisi Genel Başkanı olarak, partimize mensup tüm yol arkadaşlarımın, 81 ilimizde de bıkmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceklerini çok iyi biliyorum. Şimdi zaman ilk günkü heyecanla, tempomuzu artırarak devam etme zamanı. İlk turda ikna edemediğimiz dostlarımızı, arkadaşlarımızı, komşularımızı ziyaret etme zamanı. Şimdi zaman muhafazakarından liberaline, sağcısından solcusuna, toplumun tüm kesimlerini bu kardeşlik ve eşitliğin parçası yapma zamanı. Mahalleler arasındaki duvarları yok etme zamanı.”

‘İKİ HAFTA GECİKSE DE BAHAR GELECEK’

“Dün geceden beri tüm sonuçları derinlemesine tahlil ediyoruz. Gördüğümüz tablo umut dolu, mutluluk dolu günlerin işareti. Kimsenin umudu kararmasın, hiç kimse şu anda yürütülen propagandaya kanmasın.

Fatih Terim’in meşhur bir lafı vardı. Takımı sezon sonuna doğru 8 puan geriden girdiğinde ‘8 de kapanır 18 de’ demişti. Ve takımı o sezon şampiyon olmuştu. Ben de diyorum ki, 2,5 da kapanır, 12,5 da. Unutmayalım, düştüğümüzde değil, vazgeçtiğimizde kaybederiz. 28 Mayıs’ta 86 milyon kazanacak, tüm Türkiye kazanacak. Ülkemizi özgürlükle, adaletle, zenginlikle, huzurla ve tam demokrasiyle taçlandıracağız biliyorum. İki hafta gecikse de bahar gelecek, biliyorum. Haydi Türkiye’m haydi diyorum. Sağ olun, var olun.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir